FV Hakkında

FlowVision, Rusya’dan TESIS ve Belçika’dan CapVidia firmalarının ortak sorumluluğunda geliştirilmiş genel amaçlı ve oldukça kapsamlı bir Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği yazılımıdır. Yazılımın temellerini oluşturan algoritmaların bir araya getirilmesi Rusya Bilimler Akademisi’nde 20 yılı aşkın bir süre öncesinde başlatılmış bir çalışma olup, 2000 yılından bu yana FlowVision ürünleri ticari olarak Dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır. Bilgisayar işlemci teknolojilerinin ilerlemesiyle beraber yaygınlaşan yüksek performanslı işlem ihtiyaçlarına cevap vermek için tasarlanan FlowVision HPC (High Performance Computing) sürümü, savunma sanayinden otomotive birçok sektörde ve Dünya genelinde kendine önemli ve saygın bir konum kazanmıştır. 


Akana Mühendislik, bilgisayar destekli mühendislik alanında, uluslararası çözüm ortaklarıyla işbirliği yaparak mühendislik simülasyon yazılımlarının temsilcilikleri ile proje, danışmanlık, eğitim ve yazılım satış faaliyetleri yürütmektedir.

Akana Mühendislik olarak, FlowVision CFD yazılımının ve ilgili mühendislik çözümlerinin Türkiye’deki tek temsilcisi olup, 2009 senesinden beri yabancı iş ortaklarımızla yakın çalışma ortamında bulunan teknik ekibimiz CFD ve uygulamaları konusunda uzmanlaşmış durumdadır. Bu sayede, firmamız, özgün projelerinde ileri mühendislik uygulamalarına daha çok yer verirken bir yandan da savunma sanayi başta olmak üzere farklı sektörlerde birçok firmaya lisanslı mühendislik yazılımı ve proje/danışmanlık hizmetleri sunmaya devam etmektedir.